ایمن گستر شیمی ( مسئولیت محدود)

واردات تجهیزات مدرن آزمایشگاهی و تحقیقاتی

صفحه اصلی | اخبار و مقالات
هیتر آزمایشگاهی و کاربرد آن
هیتر آزمایشگاهی یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات آزمایشگاهی می باشد که وظیفه ی اصلی آن گرم کردن و حرارت دادن تدریجی به مایعات و مواد آزمایشگاهی می باشد. در اکثر مواقع هیتر را با همزن مغناطیسی ترکیب می کنند و هات پلیت مگنت را تولید می کنند. در این مقاله هیتر آزمایشگاهی و کاربرد آن را به طور مفصل بررسی خواهیم کرد.
سدیم هیدروکسید و کاربردهای آن
افرادی که در زمینه خرید مواد شیمیایی صنعتی فعالیت میکنند، قطعا از کاربرد و عوارض سدیم هیدروکسید مطلع هستند. سدیم هیدروکسید در دسته بندی مواد شیمیایی، دارای فرمول شمیایی NaoH است.  همان طور که میدانید مواد شیمیایی دارای خواص منحصر به فردی هستند که شامل شکل ظاهری و خاصیت های شیمیایی میباشد. سدیم هیدروکسید دارای رنگ سفید بوده در دمای 1390 ذوب می شود. سدیم هیدروکسید آب را جذب می کند و به یون های تشکیل دهنده خود تجزیه می شود  بنابراین اگر می خواهید از آن نگهداری کنید باید به دور از آب و رطوبت باشد. این ماده شیمیایی در اتانول و متانول حل می شود. در ادامه به دیگر خواص سدیم هیدروکسید خواهیم پرداخت.  
تیتراسیون چیست؟
تیتراسیون یکی از فرآیندهای بسیار معروف در علم شیمی و علوم آزمایشگاهی است. در مقاله پیش رو به معرفی این فرآینده و کاربردهای آن در شیمی و علوم آزمایشگاهی خواهیم پرداخت.فرآیند تیتراسیون، تیتر کردن یا تیترامتری نیز نامیده می شود. این فرآیند برای تعیین غلظت یک محلول مجهول با روش های مختلف آزمایشگاهی است. این فرآیند در شیمی تجزیه کاربرد دارد و غلظت محلول را با مقادیر کمی مشخص می کند. در این فرآیند یک واکنش گر که معمولا با نام تیترانت شناخته می شود، ذره ذره به محلول اضافه می شود. از روی واکنش تیترانت و محلول، میتوان مقدار واکنش دهنده ها را درون محلول تعیین کرد.
اسید هیومیک و کاربردهای آن
هیومیک اسید یکی از اجزای اصلی مواد هیومیک است و دارای رنگ قهوه‌ای تیره می‌باشد. این ترکیب دارای گوگرد، ازت، فسفر با درصدهای مختلف و برخی از فلزات مانند کلسیم، منیزیم، مس و روی می‌باشد. کود اسید هیومیک؛ مخلوطی از چند ترکیب است که به طور کلی خواص شیمیایی شبیه به هم دارند و اثرات مختلفی را بر خاک و رشد گیاهان دارد. این اسید نقش مهمی در افزایش و بهبود توانایی گیاهان دارد.کود هیومیک اسیدموجب افزایش توانایی جذب مواد مغذی از خاک توسط گیاهان می‌شود.
روش های تولید صنعتی صابون
اگر از ما سوال شود که نام چند شوینده را بگوییم، قطعاً صابون اولین شوینده ای است که از آن نام خواهیم برد. ما همواره در طول شبانه روز بارها از این ماده به منظور ضدعفونی نمودن و شستشو استفاده می کنیم. صابون ها در یک دسته بندی به دو شکل جامد و مایع در دسترس هستند، اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که صابون چگونه تولید می شود؟ انواع آن کدام است؟ و هر یک از آن ها چه تاثیری بر روی پوست ما دارد؟سابقه نظافت و پاکیزگی فردی به دوران پیش از تاریخ باز می گردد، از آن جا که آب همواره عامل حیاتی برای ادامه زندگی بشر بوده، انسان های اولیه نیز در نزدیکی آب زندگی می کردند و درباره خاصیت پاک کنندگی آن نیز اطلاعاتی داشتند،  اگر از ما سوال شود که نام چند شوینده را بگوییم، قطعاً صابون اولین شوینده ای است که از آن نام خواهیم برد. ما همواره در طول شبانه روز بارها از این ماده به منظور ضدعفونی نمودن و شستشو استفاده می کنیم. صابون ها در یک دسته بندی به دو شکل جامد و مایع در دسترس هستند، اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که صابون چگونه تولید می شود؟ انواع آن کدام است؟ و هر یک از آن ها چه تاثیری بر روی پوست ما دارد؟سابقه نظافت و پاکیزگی فردی به دوران پیش از تاریخ باز می گردد، از آن جا که آب همواره عامل حیاتی برای ادامه زندگی بشر بوده، انسان های اولیه نیز در نزدیکی آب زندگی می کردند و درباره خاصیت پاک کنندگی آن نیز اطلاعاتی داشتند، 
همه چیز درباره تجهیزات آزمایشگاهی
مهم نیست که آزمایشگاه در زمینه تشخیص طبی فعایلت میکند یا در راستای تحقیق و پژوهش، نکته حائز اههمیت در این مقاله، تجهیزات آزمایشگاهی هستند که قصد داریم این تجهیزات را از منظر های مختلف مورد بررسی قرار دهیم. تنوع و تعداد تجهیزات آزمایشگاهی، فاکتورهای حائز اهمیت در خرید تجهیزات آزمایشگاهی، نصب و محل استقرار تجهیزات آزمایشگاهی و اطمینان از سلامت عملکرد تجهیزات از جمله مواردی هستند که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهند گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه، با این مقاله همراه شوید.  
معرفی تجهیزات آزمایشگاهی
زمایشگاه ها در تمامی علوم نقش تعیین کننده ای دارند چرا که اغلب اکتشافات و پیشرفت های بشر در طول تاریخ در آزمایشگاه ها صورت گرفته است.آزمایشگاه بدون تجهیزات تبدیل به اتاقی معمولی خواهد شد که هیچ گونه کارکردی ندارد در نتیجه برای برقراری آزمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی حرف اول را میزنند.شیشه آلات آزمایشگاهی بخشی از تجهیزات آزمایشگاهی هستند که کارکرد فراوانی در انواع آزمایشات دارند.در این مقاله قصد داریم تا انواع شیشه آلات آزمایشگاهی را به همراه کاربردی که دارند بازگو کنیم.ایمن گستر شیمی برندی فعال در زمینه واردات شیشه آلات آزمایشگاهی است که توانسته است با معتبرترین شرکت های خارجی تولید کننده شیشه آلات 
مواد شیمیایی موجود در شوینده ها
شوینده ها موادی پرکاربرد برای زدودن انواع چربی و آلودگی ها از سطوح مختلف هستند. اولین ماده ی شوینده تولید شده توسط انسان صابون است که از ساخت آن قرن ها می گذرد. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، طیف گسترده ای از محصولات شوینده با ویژگی های پاک کنندگی پر قدرت تولید و وارد بازار شدند.در فرمولاسیون مواد شوینده معمولاً از موادی مثل سدیم لوریل اترسولفات ٬ تری اتانول آمین ٬ کوکامیدو پروپیل بتائین ٬ صابون ٬ پاک کننده های سنتزی مثل آلکیل سولفات ها ٬ آلکان سولفونات ها ٬ آلکیل آریل سولفونات ها ٬ سدیم لوریل سولفات ٬ سدیم دودسیل بنزن سولفونات به عنوان سورفکتانت یا شوینده اصلی استفاده می شوند. پربورات ها برای ویژگی سفیدکنندگی و رنگ بری اضافه می شوند. سیلیکات ها عامل قلیایی کننده هستند.
فروش مواد شیمیایی مرک
فروش مواد شیمیایی مرک در ایران به واسطه چندین نمایندگی در استان های مختلف صورت میگیرد. مصرف کنندگان این محصولات از حساسیت های ویژه خرید و فروش مواد شیمیایی آگاه هستند. در خرید و فروش مواد شیمیایی فاکتورهای حائز اهمیت بسیاری وجود دارند که در این مقاله سعی بر این خواهیم داشت که تمامی این نکات را به صورت مختصر مورد بررسی قرار دهیم. قیمت مواد شیمیایی مرک، نحوه تحویل مواد شیمیایی مرک،اطمینان از عدم تقلبی بودن محصول و نوع گارانتی مواد شیمیایی مرک از جمله خدماتی هستند که در ما در ایمن گستر شیمی با تجربه و تعهدی که در این زمینه به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد.برای آگاهی از نحوه خرید مواد شیمیایی مرک با این مقاله همراه شوید.  
خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی
وقتی در عنوان یک با مقاله با کلمه خرید مواجه میشویم، ناخودآگاه تمامی فاکتور های خرید از جمله محصول خریداری شده، قیمت، تضمین خرید، کیفیت محصول، نحوه ارائه محصول و...در ذهن ما مرور میشود. خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تمامی فاکتورهای خرید را شامل میشود. مصرف کنندکان مواد شیمیایی میدانند که مواد شیمیایی آزمایشگاهی مهم ترین عنصر در انجام آزمایشات مختلف هستند؛ از این رو نوع این مواد، گرید های مختلف مواد شیمیایی آزمایشگاهی، برند تولید کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی و ... نکاتی هستند که در هنگام خرید این مواد باید مورد توجه قرار گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه توصیه میکنیم با ادامه این مقاله همراه شوید.  
بررسی محیط کشت میلک اگار از ابعاد مختلف
در مقالات گذشته تعاریف گسترده ای را در رابطه با محیط کشت و انواع آن ارائه کرده ایم. اگر بخواهیم برای شروع، یک تعریف کلی از محیط کشت داشته باشیم باید بگوییم که محیط کشت به صورت واژه به واژه به این صورت تعریف میشود که کشت به معنای فرایندی است که موجب میشود تا باکتری و میکروب در شرایط مناسبی برای رشد وتکثیر قرار بگیرند. فضایی که این امکان را برای باکتری و یا میکروب به وجود می آورد، محیط کشت نامیده میشود.در این بخش اما به بررسی محیط کشت میلک اگار از ابعاد مختلف خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محیط کشت میلک اگار با این مقاله همراه شوید.    
متیل الکل ماده شیمیایی خطرناک اما پرکاربرد
متیل الکل به عنوان یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد میتواند در صورت عدم آگاهی مصرف کننده بسیار خطرآفرین باشد. اگر بخواهیم یک تعریف کلی از متیل الکل داشته باشیم، این ماده شیمیایی با نام های متانول، کاربینول و الکل متیلیک نیز شناخته شده است. این حلال ساده با ترکیب شیمیایی  CH3OH، مایعی سبک، فرار، بی رنگ و قابل اشتعال میباشد که کاربرد های فراوانی را در صنعت های مختلف شامل میشود. اگر بخواهیم متانول را از بعد تاریخچه مورد بررسی قرار دهیم، این ماده شیمیایی اولین بار در سال 1661 توسط شخصی به نام رابرت بویل از تقطیر چوب به دست آمد. این کشف در همین نقطه متوقف نشده و در سال 1923 یک محقق شیمیدان اهل آلمان در حالی که مشغول بررسی سنتر آمونیاک بود، متوجه شکل گرفتن ترکیبات اکسیژن دار شد. این محقق فرایند تحقیق خود را تا سه سال ادامه داد که منجر به به تهیه متانول از گاز سنتز (مخلوطی از هیدروژن (H2) و کربن مونوکسید (CO) به دست آمده از کک)، شد و اختراعی را در 12 ژانویه سال 1926 به ثبت رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مواد شیمیایی متانول با ادامه این مقاله همراه شوید.  
مواد شیمیایی ضد افتاب ها جذب بدن میشود؟
همان طور که تمامی مواد غذایی از جمله مواد طبیعی و شیمیایی که وارد بدن ما میشوند دارای عوارض جانبی میباشند، موادی که از طریق پوست استعمال میشوند نیز میتوانند به بدن نفوذ کرده و وارد خون بدن انسان میشوند. ضد آفتاب ها به عنوان یکی از ضروریات مراقبت از پوست همواره مورد استفاده اغلب مردم به خصوص خانم ها قرار میگیرند. مطالعات جدید محققان نشان میدهد که مواد شیمیایی موجود در ضد آفتاب ها به میزان قابل ملاحظه ای جذب بدن میشوند و سطح ایمنی بدن را مورد چالش قرار میدهند. در این بخش سعی داریم عوارض ناشی از جذب مواد شیمیایی ضد آفتاب ها به خون را مورد بررسی قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با ما همراه شوید.
معرفی مواد شیمیایی بوتانول
بوتانول در دنیای مواد شیمیایی به عنوان یکی از مهم ترین مواد اولیه، کاربرد فراوانی در تولید مواد شیمیایی مختلف دارد. تولید انواع سوخت و حلال های متنوع از دیگر کاربرد های بوتانول محسوب میشود. این ماده شمیایی با فرمول C4H10O یک الکل ساده است که در ادامه مقاله به خواص این ماده، مشخصات و ویژگی ها، نحوه تولید و منابع طبیعی این ماده را معرفی خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های گفته شده با ادامه این مقاله همراه شوید.
بررسی تخصصی انواع لام و لامل آزمایشگاهی
اگر بخواهیم لام آزمایشگاهی را از نظر شکل ظاهری مورد بررسی قرار دهیم، این ابزار آزمایشگاهی، صفحه ای شیشه ای است به ابعاد 2/5*7/5 است که در اغلب موارد به شکل مستطیل تولید میشود. ضخامت یک میلیمتری به همراه بافت شیشه ای از جنس قلیایی آهکی ظرافت خاصی را به این محصول بخشیده است. مهم ترین کاربرد این ابزار نگه داشتن نمونه مورد آزمایش در زیر میکروسکوپ است که ضخامت و قطر کم موچب شده است تا این کار به بهترین وجه ممکن صورت گیرد. لامل آزمایشگاهی نیز از دیگر ظروف شیشه ای مناسب و مورد استفاده در آزمایشگاه ها می باشد که با داشتن ضخامت نازک (کمتر از ۲ میلیمتر) بعنوان ظرف شیشه ای بر روی نمونه مورد آزمایش قرار می گیرد. در ادمه مقاله لام و لامل را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با این مقاله همراه شوید.
مواد شیمیایی خوراکی
مواد شیمیایی خوراکی مواد شیمیایی خوراکی یکی از مهم ترین دسته بندی های مواد شیمیایی هستند که کاربرد فراوانی در شرکت های تولید و عرضه مواد غذایی دارند. مواد شیمیایی خوراکی به دلیل ارتباط مستقیمی که با تغذیه انسان دارند دارای حساسیت فراوانی میباشند. خوشبختانه در دنیای امروز سطح آگاهی مردم بالا رفته و از هر نوع ماده ای در برنامه غذایی خود استفاده نمیکنند اما استفاده از برخی مواد شیمیایی اجتناب ناپذیر است. دنیای امروز به سمتی پیش رفته است که عدم استفاده از مواد شیمیایی تا حد زیادی غیر ممکن است. در این بخش قصد داریم برخی از مواد شیمیایی خوراکی پر کاربرد را معرفی کینم. برای بالا بردن آگاهی خود در این زمینه با ما همراه شوید.
کد های بین المللی مواد شیمیایی صنعتی
کد های بین المللی مواد شیمیایی صنعتی برای خرید مواد شیمیایی صنعتی لازم است همه چیز را درباره این مواد بدانید. گستردگی مواد شیمیایی صنعتی در دنیا موجب شده است تا هر یک از این مواد دارای کد های بین المللی باشند. کد های بین المللی مواد شیمیایی صنعتی به صورت اختصاصی برای مواد شیمیایی خاصی تعریف شده اند که در این مقاله قصد داریم برخی از این کد ها و مواد شیمیایی را برای شما عزیزان بازگو کنیم. در ابتدا لازم است متذکر شویم که این کد های مواد شیمیایی برای شناسایی خطرات در حمل و نقل و یا استفاده ی مواد شیمیایی استفاده میشوند و تنها بیان کننده ی ماده ی شیمیایی داخل طرف هستند و تعیین کننده ی شرکت تولید کننده نمی باشند.  
معرفی مواد شیمیایی
در این بخش سری مقالات معرفی مواد شیمیایی، به ماده شیمیایی لانولین از منظرهای مختلف خواهیم پرداخت. نام دیگر این ترکیب شیمیایی چربی پشم است؛ چرا که این ماده فراورده ای از غدد چربی پشم حیوانات میباشد. نقش طبیعی لانولین در پشم برای حفاظت از آن و پوست جاندار در برابر نابسامانی‌های آب و هوا و محیط زیست است. همچنین به نظر می‌رسد این ماده نقشی در دستگاه پوششی بهداشتی بدن حیوان دارد. لانولین و بسیاری از مشتقات آن به عنوان ماده بهداشتی برای درمان و زیبایی پوست انسان استفاده می‌شود.
خطرناک ترین گاز شیمیایی
معرفی خطرناک ترین گاز شیمیایی در قالب یک مقاله کار دشواری است اما ما در این مقاله قصد داریم تا لیستی از خطر آفرین ها را معرفی کنیم. اختلاف نظر بسیاری در این رابطه بین شیمیدان ها و فعالان این حوزه وجود دارد اما بوتولینوم سمی است که همه در کشنده بودن و شدت خطرناک بودن آن اتفاق نظر دارند. این سم در کسری از ثانیه میتواند منجر به مرگ شود. مواد و گازهای دیگری وجود دارند که در ادامه به معرفی هر یک به طور مختصر خواهیم پرداخت.  
محیط کشت SIM
محیط کشت SIM محیطی ژله ای، نیمه جامد ولوله ای است که جهت شناسایی و تفکیک پاتوژن های روده ای مورد استفاده قرار میگیرد. Sulfide, Indole, Motility کلماتی هستند که sim به صورت مخفف بیان گر آن هاست. روند عملکرد این محیط کشت به این صورت است که بر اساس تولید سولفید، ایندول و تحرک میتواند باسیل های روده ای را تشخیص دهد. در ادامه مقاله به ویژگی ها و کاربردهای محیط کشت sim پرداختی مفصل خواهیم داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با این مقاله همراه شوید.  
سایت های فروش مواد شیمیایی
مواد شیمیایی از جمله مواد پرکاربردی هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند.از این رو سایت های فروش مواد شیمیایی روز به روز در حال افزایش هستند. دنیای امروز هر تجارت و کسب و کاری را ملزم به فعالیت در دنیای وب کرده است. خرید و فروش مواد شیمیایی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در جهت به روزرسانی این تجارت در دنیای وب گام برداشته است. در این مقاله قصد داریم تا نحوه عملکرد سایت های فروش مواد شیمیایی را مورد بررسی قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با این مقاله همراه شوید.  
نکات مهم در خرید مواد شیمیایی مرک
در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را در زمینه خرید مواد شیمیایی مرک در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همان طور که میدانید مرک، نامی پر آوازه در میان کمپانی های تولید مواد شیمیایی است که در زمینه تولید مواد شیمیایی و محیط کشت میکروبی فعالیت میکند. زمینه اصلی فعالیت شرکت مرک، حوزه مواد شیمیایی، دارویی، علوم زیستی، داروسازی، بیوتکنولوژی، لوازم بهداشتی- آرایشی، پلاستیک ها و غیره می باشد. ایمنی و استاندارد از اولویت های اول این برند در تولید مواد شیمیایی است که موجب شده است، مرک همواره در راس کمپانی های فعال در این حوزه قرار گیرد. 
مواد شیمیایی آزمایشگاهی
مواد شیمیایی آزمایشگاهی را میتوان به عنوان مواد اولیه برای آزمایشگاه ها در نظر گرفت، چرا که نقشی تعیین کننده در روند هر آزمایشی دارند. مواد شیمیایی آزمایشگاهی در کنار مواد شیمیایی صنعتی و مواد شیمیایی دارویی از جمله مهم ترین مواد شیمیایی است که به منظور آنالیز و پژوهش مورد استفاده قرار میگیرد.نکته ای که مواد شیمیایی آزمایشگاهی را نسبت به محصولات مشابه متمایز میکند، گرید یا درصد خلوص این مواد است که معمولا بر روی بسته بندی آن درج میشود.در این مقاله مواد شیمیایی آزمایشگاهی را از منظر های مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد و نمونه های پر کاربرد از این دسته بندی را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.  
همه چیز درباره اسید ها و بازها
اگر بخواهیم مواد شیمیایی را به دو دسته تقسیم کنیم،اسید ها و بازها دو دسته در مواد شیمیایی هستند که به دلیل خواص متفاوتی که دارند در مقابل یکدیگر قرار میگیرند.اگر بخواهیم از اسیدها و بازها یک تعریف کلی داشته باشیم باید بگوییم که اسید ها از نظر مزه ترش اما بازها طعمی تلخ و گس دارند.اسیدها  و بازها هر دو رنگ شناساگر را تغییر میدهند و این خاصیت را دارند که یکدیگر را خنثی کنند.در ادامه مقاله به تمامی خواص اسیدها و بازها خواهیم پرداخت
معرفی مواد شیمیایی،گوگرد
گوگرد یکی از پرکاربردترین مواد شیمیایی در صنایع مختلف است.پیشینه این ماده شیمیایی به چند هزار سال پیش برمیگردد و از آن زمان تا امروز کاربرد های این ماده خام همچنان رو به افزایش است.گوگرد به صورت طبیعی نزدیک به چشمه های آب گرم و مناطق آتش فشانی یافت میشود.کاربرد گوگرد در صنعت تا حدی حائز اهمیت بوده که در سال های گذشته میزان مصرف گوگرد به عنوانی شاخصی برای فعالیت های صنعتی هر کشوری مورد توجه قرار میگرفت.در ادامه به ویژگی های ظاهری و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی و کاربردهای گوگرد به طور مفصل خواهیم پرداخت.  
انواع حلال های شیمیایی
حلال های شیمیایی یکی از موثرترین مواد در حوزه علم شیمی هستند که در صنایع مختلف دارای کاربرد های فراوانی میباشند.در این مقاله انواع حلال های شیمیایی پر کاربرد در صنعت را مورد بررسی قرار خواهیم داد.حلال های نفتی از جمله حلال های پرکاربرد هستند که بخش عمده ای از مقاله را به این حلال پرکاربرد اختصاص داده ایم. حلالهای نفتی برش های سبکی هستند که تعداد اتم کربنشان در محدوده C4 تا C14 قرار دارد. این حلالها کاربردهای گوناگونی در صنعت و کشاورزی دارند و به عنوان حلال صمغها در صنایع رنگ سازی، چسب سازی، لاستیک و پلاستیک سازی به کار می روند.  
آشنایی با لوزی خطر nfpa
امروزه تولید مواد شیمیایی به دلیل کاربرد های فراوانی که در صنایع مختلف و زندگی روزمره دارد ُروز به روز در حال افزایش است.این گستردگی در مصرف مواد شیمیایی قطعا خطراتی را نیز به همراه خواهد داشت.از این رو متخصصان این حوزه در جهت آگاهی بیشتر مصرف کنندگان این محصولات کاربردی اما خطرناک تدابیری اندیشیده اند تا خطرات احتمالی را تا حد زیادی کاهش دهند. اولین گام در این راستا چاپ دفترچه های راهنما در کنار محصولات است تا نکات ایمنی در رابطه با محصول به همراه محصول در اختیار مصرف کننده قرار گیرد. از دیگر اقدامات فعالان این حوزه طراحی لوزی خطر یا nfpa است که در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت.
بشکه های مناسب برای نگهداری از مواد شیمیایی
همان طور که در مقاله انبارداری اصولی مواد شیمیایی گفته شد، نگهداری از مواد شیمیایی به دلیل حساسیت ویژه ای که این مواد دارند دارای اصول و قواعد خاصی میباشد. واکنش پذیری بالای بسیاری از مواد شیمیایی میتواند خطرات بسیار زیادی را به همراه داشته باشد و خسارات جبران ناپذیری را به بار آورد. از این رو توجه به نکات ایمنی و انبارداری یکی از مهم ترین اقداماتی است که لازم است به طور جدی مورد توجه انبارداران و دیگر افراد فعال در این زمینه قرار گیرد. بشکه یکی از شناخته شده ترین بسته های مواد شیمیایی است که در همه جای دنیا مورد استفاده قرار میگیرد.در این مقاله قصد داریم تا تمامی فاکتورهای حائز اهمیت در بشکه های حمل مواد شیمیایی را مورد بررسی قرار دهیم.
طبقه بندی مواد شیمیایی
مواد شیمیایی دارای ماهیتی هستند که بشر در همه زندگی به این مواد نیازمند بوده و است. به همین دلیل داشتن شناخت نسبی از مواد شیمیایی از ضرورت های زندگی محسوب میشود. در این مقاله مواد شیمیایی را در طبقه بندی های مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد. اگر بخواهیم مواد شیمیایی را به دو بخش کلی تقسیم کنیم؛مواد معدنی و مواد آلی دو دسته بزرگ از مواد شیمیایی هستند که شیمی را به دو بخش شیمی آلی و شیمی معدنی تقسیم میکنند. مواد آلی و مواد شیمیایی دارای خواص فیزیکی و شیمیایی مختلفی هستند که در ادامه به هر یک از این ابعاد خواهیم پرداخت.  
مواد شیمیایی خطرناک
مواد شیمیایی همان قدر که میتوانند در زندگی بشر مفید و کارآمد باشند؛ تا حدی زیادی هم در طول تاریخ مخرب و خطرآفرین بوده اند. مواد شیمیایی خطرناک از گذشته تا امروز جان میلیون ها انسان را گرفته و یا آسیب های جبران ناپذیری را به انسان ها وارد کرده اند. در این مقاله مواد شیمیایی خطرناک ،دوز بی خطر این مواد شیمیایی و دوز های مرگ بار این مواد شیمیایی را مورد بررسی قرار دهیم.  
لیست مواد شیمیایی از گذشته تا امروز
مواد شیمیایی از گذشته تا امروز همواره در پیشرفت صنعت و علم نقش عمده ای داشته است. مواد شیمیایی که امروز در آزمایشگاه ها و صنعت مورد استفاده قرار میگیرد، از گذشته های دور با نام های دیگری در زندگی روزمره مردم کاربرد داشته است.در این مقاله قصد داریم لیستی از مواد شیمیایی را معرفی کنیم که در گذشته با نام های دیگری مورد استفاده میگرفتند.  
نمک صنعتی و کاربرد آن
درصد خلوص در مواد شیمیایی تعیین کننده ی بسیاری از کاربرد های مواد شیمیایی میباشد. چیزی که نمک صنعتی را از نمک حوراکی متمایز میکند نیز،همین تفاوت در درصد خلوص است. معمولا مواد شیمیایی با درصد خلوص پایین دارای مصارف صنعتی و آزمایشگاهی هستند و از مواد شیمیایی با درصد خلوص بالا در زندگی روزمره استفاده میشود. از این رو نمک را پس از استخراج از معدن با استفاده از درصد خلوص دسته بندی میکنند. در مورد نمک صنعتی میتوان گفت که علاوه بر درصد خلوص ، تصفیه نشدن این نمک و ید دار بودن نیز در ماهیت و نوع کاربرد آن تاثیرگذار است.در این بخش قصد داریم انواع نمک صنعتی را به همراه کاربرد های آن مورد بررسی قرار دهیم.  
سدیم کربنات و کاربردهای آن
بی شمار ترکیب شیمیایی در جهان وجود که هر یک کاربردهای فراوانی در زندگی انسان داشته اند.سدیم کربنات نیز یکی از پرکاربدترین ترکیبات شیمیایی است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم. اگر بخواهیم سدیم کربنات را مورد بررسی قرار دهیم باید گفت که پیشینه این ترکیب به حدود 5000 سال پیش برمیگردد. سدیم کربنات از گذشته های دور توسط مصریان باستان به شکل نمک قلیایی ترکیبی مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از مهم ترین کاربردهای سدیم کربنات در گذشته، کاربری آن در شستشو به عنوان صابون بوده است. فرمول شیمیایی کربنات سدیم Na2CO3 است. CAS-Number این ماده 497-19-8 می باشد. خلوص این محصول معمولاً بر اساس Na2O گزارش می شود. به طوریکه هر یک کیلوگرم سدیم کربنات دارای 0.585 کیلوگرم Na2O می باشد.در این مقاله مشخصه های فیزیکی و شیمیایی، کاربردهای این ترکیب و ابعاد دیگر از سدیم کربنات را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
معرفی مواد شیمیایی،سولفات آلومینیوم
در سری مقالات معرفی مواد شیمیایی قصد داریم تا مواد شیمیایی پر کاربرد را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهیم.سولفات آلومینیوم نیز از جمله مواد شیمیایی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. Al2(SO4)3 فرمول سولفات آلومینیوم است که یکی از پر مصرف ترین ترکیبات آلومینیوم است. اگر بخواهیم خواص شیمیایی و فیزیکی سولفات آلومینیوم را مورد بررسی قرار دهیم؛باید گفت که این ماده شیمیایی دارای جرم مولی 342 گرم بر مول بوده و شکل ظاهری کریستالی و سفید دارد.نقطه ذوب این ماده شیمیایی 770 درجه سانتی گراد بوده و به میزان کمی در الکل و اسید های رقیق معدنی حل میشود.در ادامه به کاربرد سولفات آلومینیوم، ایمنی در استفاده از این ماده شیمیایی خواهیم پرداخت.
انبارداری اصولی مواد شیمیایی
همان طور که میدانید مواد شیمیایی به واسطه ماهیتی که دارند در نوع کار و نگه داری دارای حساسیتی ویژه ای هستند. از این رو برای نگه داری مواد شیمیایی لازم است نکاتی حائز اهمیت مورد توجه قرار گیرند. مکان نگه داری مواد شیمیایی،دمای مناسب مکان و نحوه انبارداری از جمله عنواینی هستند که در این مقاله قصد داریم به آنها بپردازیم. انبار مواد شیمیایی را از نظر ابعاد و دیگر نکات به دو دسته انبار بزرگ و انبار کوچک تقسیم میکنند که انبار بزرگ معمولا دارای ابعادی هستند که وسایل وسایل حمل و نقل امکان آمد و شد در انبار را خواهد داشت.در ادامه از تجهیزات داخل انبار، نوع دیواره های انبار و نکات ایمنی در انبار مواد شیمیایی خواهیم گفت.
مواد شیمیایی در زندگی روزمره
زندگی روزمره ی ما در همه زمینه ها با مواد شیمیایی مختلفی عجین شده است.در این مقاله قصد داریم تا کاربرد مواد شیمیایی مختلف را در زندگی روزمره را مورد بررسی قرار دهیم. میتوان گفت شیمی علمی مرتبط با زندگی روزمره ماست چرا که بیشتر موادی که ما با آنها سر و کار داریم شیمیایی بوده و از قواینین شیمی تبعیت میکنند. برای مثال وقتی بیمار میشوید قطعا پیش آمده که از داروهای شیمیایی استفاده کرده باشید و یا به وقت شستشو  و تمیز کاری از مواد شوینده شیمیایی استفاده کرده باشید.شاید توجه نکرده باشید اما باید بدانید که برخی از لباس هایی که میپوشید از جنس الیاف مصنوعی بوده که از مواد شیمیایی تشکیل شده است.شاید جالب باشد، بدانید که درون بدن ما سرشار از مواد شیمیایی است که فرآیندهای متابولیکی را کنترل می‌کنند. در ادامه به کاربرد مواد شیمیایی در زندگی روزمره خواهیم پرداخت.  
شش حالت از مواد شیمیایی مختلف
همه ما در حالت کلی سه حالت از مواد شیمیایی را دیده و شنیده ایم؛ ما در این مقاله قصد داریم تا سه حالت دیگر از ماده را به شما معرفی کرده و از منظر های مختلف مورد بررسی قرار دهیم.جامد،مایع و گاز سه حالت از ماده هستند که همه ما شناختی نسبی از این سه حالت داریم اما پلاسما ، چگال بوز و چگال فرمیونی سه حالت ناشناخته دیگر هستند که در اینجا به ویژگی های این سه حالت خواهیم پرداخت.
ویژگی عناصر مختلف در مواد شیمیایی
ویژگی های فیزیکی و شیمیایی مجموعه ای از تمایلات هستند که ماهیت وجودی هر چیزی را تشکیل میدهند. عناصر نیز دارای مشخصه های فیزیکی و شیمیایی هستند که آنها را از یکدیگر متمایز میکند. نقطه جوش، ننقطه ذوب، جرم مولی و ... از جمله این ویژگی ها هستند.ما در این مقاله از شاخص ترین ویژگی های عناصر مختلف خواهیم گفت و هر یک از این مشخصه ها را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد.  
خرید مواد شیمیایی مرک
اگر شغل یا رشته تحصیلی شما در زمینه مواد شیمیایی باشد و یا علاقه مند به این حوزه باشید قطعا با نام شرکت مرک آشنا هستید.شرکت مرک آلمان یکی از پر آوازه ترین کمپانی های تولید کننده مواد شیمیایی و محیط کشت های میکروبی در دنیا میباشد که همواره فعالیت های خود را در تولید مواد شیمیایی آزمایشگاهی و دارویی توسعه داده است.تمامی کمپانی های داخلی در کشور که در زمینه واردات مواد شیمیایی فعالیت میکنند؛ به گستردگی کمپانی مرک آگاه هستند و برای خرید مواد شیمیایی این برند را به باقی برند های فعال در این زمینه ترجیح میدهند.ایمن گستر شیمی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و محصولات این کمپانی را به صورت اورجینال با کمترین فیمت بازار ارائه میکند
معرفی شیشه آلات آزمایشگاهی پر کاربرد
آزمایشگاه ها در تمامی علوم نقش تعیین کننده ای دارند چرا که اغلب اکتشافات و پیشرفت های بشر در طول تاریخ در آزمایشگاه ها صورت گرفته است.آزمایشگاه بدون تجهیزات تبدیل به اتاقی معمولی خواهد شد که هیچ گونه کارکردی ندارد در نتیجه برای برقراری آزمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی حرف اول را میزنند.شیشه آلات آزمایشگاهی بخشی از تجهیزات آزمایشگاهی هستند که کارکرد فراوانی در انواع آزمایشات دارند.در این مقاله قصد داریم تا انواع شیشه آلات آزمایشگاهی را به همراه کاربردی که دارند بازگو کنیم.ایمن گستر شیمی برندی فعال در زمینه واردات شیشه آلات آزمایشگاهی است که توانسته است با معتبرترین شرکت های خارجی تولید کننده شیشه آلات آزمایشگاهی همکاری داشته باشد.  
شیشه آلات آزمایشگاهی
اگر نگاهی دقیق به پیرامون خود داشته باشید خواهید دید که بسیاری از وسایل اطراف شما متشکل از شیشه هستند. ظروف مورد استفاده در آزمایشگاه ها نیز همواره با استفاده از شیشه ساخته میشوند.شیشه آلات آزمایشگاهی انواع مختلفی دارند که با نام های متعدد به بازار عرضه میشوند. در این مقاله قصد داریم انواع شیشه آلات آزمایشگاهی را مورد بررسی قرار دهیم.
معرفی مواد شیمیایی،سود پرک
در این بخش از سری مقالات معرفی مواد شیمیایی، قصد داریم سود پرک را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهیم. سود پرک یا هیدروکسید یکی از پرکاربرد ترین مواد شیمیایی موجود در بازار است که با نام های سود جامد پرک ، چربی گیر صنعتی و سود سوزآور شناخته شده است. شکل ظاهری این ماده شیمیایی به صورت ورقه های پولکی شکل نازکی است که اغلب سفید رنگ هستند. این ماده شیمیایی با فرمول NaOH این خاصیت را دارد که تمام رطوبت موجود در فضا را جذب کند، به همین دلیل سود پرک را تحت شرایط خاصی جا به جا میکنند. همچنین سود پرک حلالیت بسیار بالایی در آب داشته اما در اتانول و متانول حلالیت نسبتا کمتری دارد. در ادامه به کاربردها و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی این ماده خواهیم پرداخت.
محیط کشت میکروبی
محیط کشت، محیطی است که میکروب یا باکتری برای ادامه حیات به ان نیازمند است. همان طور که دیگر موجودات زنده برای ادامه زندگی به محیط زیست نیاز دارند. در محیط کشت علاوه بر آب و مواد مغذی، دما و فشار اسمزی و PH محیط نیز حائز اهمیت بوده و لازم است برای رشد بهتر میکروب یا باکتری در حالت استاندارد قرار گیرند.در مقاله های گذشته انواع محیط کشت های مختلف را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دادیم. در این مقاله بیتر به نحوه تهیه محیط کشت خواهیم پرداخت.
فرمول قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی
رئیس هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران در خصوص روند فروش قراردادی محصولات پتروشیمی به واحدهای تولیدی گفت: فرمول قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی در ایران اشتباه است. چندین ماه است که پتروشیمی ها درحال بررسی راهکاری هستند تا محصولات خودرا به صورت قراردادهای بلندمدت به شرکت ها به فروش برسانند.
راهنمای خرید محیط کشت
خرید محیط کشت با توجه به اطلاعات تخصصی که مورد نیاز است، امری تخصصی محسوب میشود. در این مقاله قصد داریم تا فاکتور های حائز اهمیت در خرید محیط کشت را مورد بررسی قرار دهیم. محیط کشت محیطی است که در آن باکتری یا میکروب در شرایطی خاص قرار میگیرد تا رشد کند. شرایط خاصی که گفته شد به معنای آب و مواد مغذی است که به باکتری یا میکروب داده میشود تا نسبت به شرایط عادی رشد بیشتری داشته باشد.  
معرفی مواد شیمیایی دارویی،لانولین
در این بخش سری مقالات معرفی مواد شیمیایی، به ماده شیمیایی لانولین از منظرهای مختلف خواهیم پرداخت. نام دیگر این ترکیب شیمیایی چربی پشم است؛ چرا که این ماده فراورده ای از غدد چربی پشم حیوانات میباشد. نقش طبیعی لانولین در پشم برای حفاظت از آن و پوست جاندار در برابر نابسامانی‌های آب و هوا و محیط زیست است. همچنین به نظر می‌رسد این ماده نقشی در دستگاه پوششی بهداشتی بدن حیوان دارد. لانولین و بسیاری از مشتقات آن به عنوان ماده بهداشتی برای درمان و زیبایی پوست انسان استفاده می‌شود.
محیط کشت های میکروبی پر کاربرد آزمایشگاهی
کاربرد محیط کشت در آزمایشگاه ها بسیار فراوان بوده چرا که باکتری ها و میکروب ها برای بررسی بهتر نیاز به رشد دارند تا محققان تحت شرایط بهتری باکتری ها و میکروب ها را مورد بررسی قرار دهند.همان طور که در مقاله قبل گفته شد محیط کشت محیطی است که تمام شرایط مورد نیاز باکتری یا میکروب برای رشد از جمله آب و غذا و مواد معدنی مهیا است. محیط کشت های تولید شده توسط کمپانی های مختلف مدل های شبیه سازی شده از محیط کشت های طبیعی هستند. بدن تمام موجودات زنده یک نمومه از محیط کشت های طبیعی است. در این مقاله به معرفی برخی از محیط کشت های پر کاربرد در آزمایشگاها خواهیم پرداخت.
محیط کشت و انواع آن
اگر بخواهیم عبارت محیط کشت را به صورت واژه به واژه مورد بررسی قرار دهیم ، باید گفت که کشت به معنای فرایندی است که موجب میشود تا باکتری و میکروب در شرایط مناسبی برای رشد و تکثیر قرار بگیرند. فضایی که این امکان را برای باکتری و یا میکروب به وجود می آورد، محیط کشت نامیده میشود.در واقع محیط کشت فضایی است که آب و غذا و مواد معدنی را در اختیار باکتری و میکروب قرار میدهد تا بتواند در این محیط رشد کرده و تکثیر شود.در حالت کلی میتوان گفت که دو مدل محیط کشت در دنیا موجود است.محیط کشت طبیعی و محیط کشت مصنوعی که محیط کشت مصنوعی مدلی دست ساز و شبیه سازی شده از محیز کشت طبیعی است.بدن موجودات زنده یکی از مهم ترین محیط کشت های موجود در کره زمین است.برای مثال خون را میتوان یکی از بهترین محیط کشت های موجود مثال زد؛چرا که غذا و آب و مواد معدنی با کیفیتی را در اختیار میکروب و یا باکتری قرار میدهد. در این مقاله قصد داریم تا محیط کشت های مختلف را مورد بررسی قرار دهیم.
خرید مواد شیمیایی صنعتی
خرید مواد شیمیایی صنعتی مواد شیمیایی صنعتی را میتوان به عنوان یکی از مهم ترین پایه های صنعت هر کشوری نام برد.مواد اولیه در تهیه و تولید هر محصولی نقش تعیین کننده ای دارند.مواد شیمیایی صنعتی نیز در صنعت مواد اولیه محسوب شده و تاثیر مستقیمی بر کارکرد چرخ صنعت خواهند داشت. از ین رو خرید مواد شیمیایی صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و دارای فاکتورهای حائز اهمیتی از جمله گرید های مختلف مواد شیمیایی صنعتی ، قیمت مواد شیمیایی صنعتی و نحوه خرید مواد شیمیایی صنعتی است که در ادامه مقاله هر یک را به طور مفصل بررسی خواهیم کرد.ایمن گستر شیمی با تجربه ای چندین ساله در زمینه فروش مواد شیمیایی صنعتی در گرید های مختلف از معتبر ترین برندهای تولید مواد شیمیایی صنعتی ،آماده ارائه خدمات در زمینه فروش مواد شیمیایی صنعتی به مشتریان خود میباشد.
خرید مواد شیمیایی دارویی
خرید مواد شیمیایی دارویی به دلیل نوع کاربرد این مواد و مصرف شدن آن توسط انسان از حساسیت بالایی برخوردار است. آب اکیسیژنه ، آلومینیوم استات ، روی اکسید یا توتیا از جمله مواد شیمیایی دارویی پر کاربرد هستند که در ادامه مقاله کاربرد هر یک را به تفضیل توضیح خواهیم داد. در صنعت مواد شیمیایی میتوان گفت که بخش عمده ای از مواد شیمیایی آلی و معدنی در شکل جامد و مایع خود در جهت تولیدات دارویی مورد استفاده قرار میگیرند. ایمن گستر شیمی با ایجاد بستری مناسب در زمینه واردات مواد شیمیایی دارویی سعی بر تامین و توزیع این محصولات با کیفیتی مطلوب در سراسر کشور را دارد و در این راستا رضایت مشتریان را در اولویت اهداف خود قرار داده است .
خرید مواد شیمیایی
مواد شیمیایی در واقع مواد اولیه تمام محصولات تولید شده در هر صنعتی را تشکیل میدهند. در نتیجه برای تولید محصولات با کیفیت ابتدا باید مواد اولیه مرغوب و با کیفیت تهیه کرد. برند های معتبر و صاحب نامی همچون مرک و سیگما آلدریچ در زمینه تولید مواد شیمیایی قابل اعتماد و مطمئن هستند اما بازار مواد شیمیایی در کشور ما مانند سایر بازار ها درگیر محصولات تقلبی شده است. حساسیت مواد شیمیایی در کاربرد، خریداران مواد شیمیایی را بیش از دیگران نگران کرده است.در این مقاله قصد داریم تا فاکتورهای حائز اهمیت در خرید مواد شیمیایی را مورد بررسی قرار دهیم.  
5 حلال شیمیایی پر کاربرد
محلول ها یکی از مهم ترین مواد شیمیایی هستند که از ترکیب دو یا چند مواد شیمیایی به دست می آیند. حلال ها مواد شیمیایی هستند که قابلیت حل کردن دیگر مواد شیمیایی را در خود دارند بنابرین در به وجود محلول نقش حائز اهمیتی دارند.در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از حلال های شیمیایی پر کاربرد را مورد بررسی قرار دهیم اما قبل از آن بهتر است به معرفی کلی حلال ها بپردازیم.
گرید در مواد شیمیایی مختلف
مواد شیمیایی آزمایشگاهی مهم ترین عنصر مورد استفاده در آزمایشگاه ها محسوب میشوند که هر یک دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. یکی از مهم ترین ویژگی های مواد شیمیایی گرید یا درصد خلوص است که در مواد شیمیایی روی برچسب کنار مشخصات ماده درج شده است.گرید تحلیلی، گرید آزمایشگاهی، گرید عمومی و گرید صنعتی از جمله دسته بندی های استانداردی هستند که در ادامه به هر یک به صورت تخصصی خواهیم پرداخت.
ایمنی در استفاده از مواد شیمیایی
فعالیت در هر زمینه ای ساختار و ماهیت منحصر به فردی دارد. کسانی که در آزمایشگاه ها فعال هستند و با مواد شیمیایی سر و کار دارند ملزم به رعایت اصول ایمنی هستند؛چرا که اغلب مواد شیمیایی موجب تحریک سیستم تنفسی و آسیب های جدی به چشم و پوست میشوند. به همین دلیل کار با مواد شیمیایی رتبه سوم رده بندی حوادث ناشی از کار را به خود اختصاص داده است.در همین راستا قصد داریم در این مقاله نکات ایمنی کار با مواد شیمیایی را مورد بررسی قرار دهیم.
معرفي برندهاي مطرح توليد مواد شيميايي آزمايشگاهي
مواد شيميايي آزمايشگاهي کاربري حائز اهميتي در صنعت ، توليد  ، آزمايش هاي علمي و .... دارند.خريد مواد شيميايي به دليل ماهيت ويژه و نوع کاربري اين مواد در زمينه هاي مختلف شغلي از حساسيت ويژه اي برخوردار است.در نتيجه لازم است افراد فعال در اين حوزه برند هاي معتبر را شناسايي کرده و شاخت دقيقي از نوع فعاليت اين کمپاني ها داشته باشند.در همين راستا قصد داريم در اين مقاله به معرفي دو کمپاني معتبر در زمينه توليد مواد شيميايي آزمايشگاهي بپردازيم.
معرفی تجهیزات آزمایشگاهی صنعتی 2
تجهیزات آزمایشگاهی نقش حائز اهمیتی در پیشبرد اهداف علمی و تحقیقاتی دارند.افراد فعال در این حوزه به اهمیت این تجهیزات آگاه هستند.ما در مقاله قبل تجهیزات آزمایشگاهی همچون هود،هات پلیت و آون را را مورد بررسی قرار دادیم.در این مقاله نیز در ادامه مطلب قبلی به معرفی تجهیزات آزمایشگاهی از قبیل شیکر آزمایشگاهی،یخچال،ترازوی آزمایشگاهی و میکروسکوپ خواهیم پرداخت.
معرفی تجهیزات آزمایشگاهی صنعتی 1
آزمایشگاه های صنعتی دارای تجهیزات خاصی هستند که عدم وجود هر یک از این تجهیزات میتواند تاثیر فراوانی بر عدم پیشرفت آزمایش های صورت گرفته،داشته باشد.هود، هات پلیت، آون، شیکر، یخچال و غیر.....از جمله جهیزات آزمایشگاهی حائز اهمیت هستند که ما در این مقاله به معرفی و نوع کاربرد این تجهیزات آزمایشگاهی صنعتی خواهیم پرداخت.
کاربرد مواد شیمیایی در صنعت
برای بررسی کاربرد مواد شیمیایی در صنعت ابتدا لازم است شناختی کلی از مواد شیمیایی داشته باشیم. مواد شیمیایی را میتوان یکی از پرکاربردترین عناصر صنعت امروز به شمار برد.چرا که مواد اولیه در صنعت حرف اول را میزنند.پایه ی مواد اولیه در هر صنعتی مواد شیمیایی مرتبط با آن صنعت است.ماهیت مواد شیمیایی به این صورت است که هر ماده از ترکیب چند عنصر شیمیایی به دست آمده و نوع ماده به دست آمده بنا بر میزان عناصر مصرفی،متغیر است.
اطلاعات تماس
تهران ، خیابان ولیعصر ، کوچه فلاح زادگان ، پلاک سه ، طبقه اول ، واحد 3
تلفن های تماس : 66763417   66412608     66412612    021
فکس : 66412715
ایمیل : info@imengostarshimi.com
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ایمن گستر شیمی می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح