ایمن گستر شیمی ( مسئولیت محدود)

واردات تجهیزات مدرن آزمایشگاهی و تحقیقاتی

صفحه اصلی | اخبار و مقالات | روش کار با رفراکتومتر

در این مقاله قصد داریم تا روش کار با رفراکتومتر  را مورد بررسی قرار دهیم. تعیین ضریب شکست، اولین و مهم ترین کاربردی است که برای رفرکتومتر میتوان در نظر گرفت که از طریق آن میزان ناخالصی ماده یا مواد حل شده تعیین می شود. این ابزار در حین سادگی کاربرد های فراوانی در آزمایشگاه های مختلف دارد که در ادامه مقاله هر یک را به طور مختصر بیان خواهیم کرد. اگر در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت دارید و میخواهید با روش کار با این محصول آشنا شوید، با ادامه این مقاله همراه شوید.

کاربرد رفرکتومتر

صنعت، آزمایشگاهی علمی و تحقیقاتی، حوزه پزشکی و دارویی، صنایع غذایی، کشاورزی، شیمیایی و تولیدی از جمله مواردی هستند که رفراکتومتر در این زمینه ها کاربرد فراوانی دارد. تشخیص قند خون، غلظت مایعات، میزان اوره و چربی و میزان غلظت ادرار از جمله کاربرد های این دستگاه در حوزه پزشکی هستند. استفاده در استخرهای آبزی پروری و همچنین تهیه نمک خوراکی از دیگر کاربردهای رفراکتومتر هستند که دامنه کاربری این محصول را تا حد زیادی افزایش می دهد.

اجزای به کار رفته در رفرکتومتر

رفراکتومتر در حالت کلی از دو بخش نوری و خواندنی تشکیل شده است که هر قسمت دارای اجزای متفاوتی هستند. آینه تاب دار، کراتيکول، صفحه مدرج، منشور ناشر، آینه بازتابنده، خازن، لنزها و منشورها اجزای به کار رفته در این ابزار هستند که هر یک وظیفه خاص خود را دنبال کرده تا رفراکتومتر کاربرد استاندارد خود را داشته باشد.

انواع رفراکتومتر

  • رفراکتومترر رومیزی
  • رفراکتومتر دستی آنالوگ
  • رفراکتومتر دستی دیجیتال
  • رفراکتومتر آنلاین
  • رفراکتومتر چشمی

نحوه کار با رفرکتومتر

در ابتدا لازم است که متذکر شویم، ضریب شکست با قرار دادن یک نمونه مایع روی منشور و اجازه عبور نور از آنها تعیین می شود. بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که هر مایع ضریب شکست متفاوتی دارد. ضریب شکست آب مقطر به عنوان یک پایه و نقطه مقایسه مشخص عمل می کند. رفراکتومتر ها از شاخص های اندازه گیری داخلی استفاده می کنند که بسته به کاربرد مورد نظر رفرکتومتر متفاوت است. یک رفراکتومتر مورد استفاده برای اندازه گیری سطح شور آب دریا دارای شاخص متفاوتی نسبت به انکسار سنج مورد استفاده برای اندازه گیری وزن قند آب انگور است. با این حال ، صرف نظر از شاخص داخل انکسار سنج ، مراحلی که برای خواندن یک رفراکتومتر طی می کنید متفاوت نیست.

ایمن گستر شیمی

ایمن گستر شیمی به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های وارد کننده تجهیزات آزمایشگاهی توانسته است گام بلندی را در راستای واردات تجهیزات آزمایشگاهی روز دنیا بردارد. تجهیزات آزمایشگاهی به دلیل اهمیت بالای امور آزمایشگاهی از حساسیت ویژه ای برخوردار هستند از این رو کیفیت در این تجهیزات مهم ترین دغدغه ما در ایمن گستر شیمی است.

 

 

اطلاعات تماس
تهران ، ستارخان، باقرخان، پلاک 101-واحد3
تلفن های تماس : 66763417   66412608     66412612  021
ایمیل : info@imengostarshimi.com
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ایمن گستر شیمی می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح