ایمن گستر شیمی ( مسئولیت محدود)

واردات تجهیزات مدرن آزمایشگاهی و تحقیقاتی

صفحه اصلی | اخبار و مقالات | تجهیزات آزمایشگاهی پر کاربرد
 
آزمایشگاه های پزشکی و تحقیقاتی در هر زمینه ای از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند افرادی که در این گونه محیط ها مشغول به کارند، دارای دانش فنی بالا و تجربه ای قابل قبول هستند. منظر دومی که در آزمایشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است، تجهیزات به کار رفته در آن است. هر آزمایشگاهی برای رسیدن به نتایج درست و دقیق نیازمند تجهیزات آزمایشگاهی با کیفیت بالا است. در این مقاله قصد داریم تا تجهیزات آزمایشگاهی پر کاربرد را معرفی کرده و کاربرد هر یک را به طور مختصر توضیح دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ادامه این مقاله همراه شوید.
 
A Guide to Selling Used Lab Equipment | Lab Manager
 
میکروسکوپ
میکروسکوپ را میتوان به عنوان یکی از مهم ترین تجهیزات آزمایشگاهی نام برد چرا که ابزاری است. برای بررسی ارگانیسم هایی که نمیتوان با چشم غیر مسلح دید..یکی از رایج‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی است که برای بررسی ارگانیسم‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شوند. میکروسکوپ های نوری و الکترونی دو نوع از معروف ترین میکروسکوپ ها هستند که هر یک کاربردی متفاوت در آزمایشگاه دارند.
 
Why Size Matters in Microscopy
 
 
لوله آزمایش
لوله آزمایشگاهی یکی از تجهیزاتی است که همه ما در محیط آزمایشگاهی دیده ایم، چرا که یکی از پرکاربرد ترین و رایج ترین تجهیزات آزمایشگاهی به شمار میرود‌. لوله‌های آزمایش بسته به کاربردهای مختلف در انواع و ابعاد گوناگون و در جنس‌های مختلفی عرضه شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.
Laboratory Test Tubes, परखनली - Nikhil Chemical Supplier, Alwar | ID:  10729178897
 
بشر و مزور
ذخیره‌سازی، جابه‌جایی و یا مخلوط کردن مواد در آزمایشگاه یکی از مهم ترین فرایند های هر آزمایشی به شمار میرود. برای انجام درست این فرایند، تجهیزات آزمایشگاهی خاصی در نظر گرفته شده است. بشر و مزور تجهیزات هستند که برای این امر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ظروف در مدل‌های شیشه‌ای و پلاستیکی و در ابعاد متفاوتی تولید می‌شوند.
دستگاه پی اچ متر
دستگاه پی اچ (ph)متر از دیگر تجهیزات آزمایشگاهی مهم است که کاربرد آن اندازه گیری میزان اسیدی یا قلیایی بودن محلول مورد نظر است. پی اچ متر های قابل حمل، پی اچ متر های قلمی، ph متر های آنلاین و ph مترهای رومیزی از انواع مختلف این ابزار هستند که در آزمایشگاه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند.
سانترفیوژ
سانتریفیوژ centrifuge نیز از دیگر تجهیزات آزمایشگاهی پرکاربرد است که از قابلیت تفکیک سازی مواد با چگالی نسبی از هم برخوردار و بیشترین استفاده را در آزمایشگاه ها، صنایع زیست شناسی، شیمی و بیوشیمی و مصارف پزشکی دارا می باشد. سانتریفیوژ دستگاهی است که در مکان های بسیار زیادی کاربرد دارد. این دستگاه از تجهیزات اصلی آزمایشگاه های پزشکی ، شیمی ، بیولوژی ، میکروبیولوژی بوده و همچنین در صنعت نیز بسیار کاربرد دارد.
Centrifugation- Principle, Types and Applications - Instrumentation -  Microbe Notes
 
شیکر الک
اگر بخواهیم کاربرد شیکر الک را در یک جمله بیان کنیم، باید بگوییم که از شیکرهای الک برای جداسازی و تعیین اندازه ذرات استفاده می شود. یک شیکر الک معمولی ذرات را با عبور از یک سری محفظه ها با فیلترهای مش و هم زدن نمونه به منظور دستیابی به جداسازی کامل، جدا می کند. بسته به تجهیزات، گزینه هایی برای الک کردن نمونه های جامد و نمونه های مایع وجود دارد. تجهیزات می توانند از نظر نوع الک، حداکثر و حداقل اندازه ذرات قابل پردازش و سطح اتوماسیون متفاوت باشند.
ست سوکسله
سوکسله به انگلیسی Soxhlet extractor یکی از تجهیزات آزمایشگاهی است که توسط شیمیدان آلمانی فرانس فون سوکسله در سال ۱۸۷۹ میلادی اختراع شد. این وسیله آزمایشگاهی که معمولاً از شیشه ساخته می‌شود، برای جداسازی چربی ها(لیپیدها) از مواد جامد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
اطلاعات تماس
تهران ، ستارخان، باقرخان، پلاک 101-واحد3
تلفن های تماس : 66763417   66412608     66412612  021
ایمیل : info@imengostarshimi.com
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ایمن گستر شیمی می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح