ایمن گستر شیمی ( مسئولیت محدود)

واردات تجهیزات مدرن آزمایشگاهی و تحقیقاتی

صفحه اصلی | اخبار و مقالات | خرید عمده مواد شیمیایی در تهران

برای خرید عمده مواد شیمیایی در تهران لازم است ابتدا اطلاعات جامعی نسبت به این شاخه از مواد داشته باشید. به هر نوع موادی که دارای حجم و جرم باشد، مواد شیمیایی گفته می‌شود. مواد شیمیایی می‌توانند ترکیبی از آلیاژ، ساده و ترکیبی  باشند که دربردارندۀ عناصر مختلفی نیز خواهند بود. لازم به ذکر است که مواد شیمیایی هم می‌توانند مخلوط (گاز، محلول یا ترکیب) باشند یا به صورت خالص شامل (یک عنصر) باشند. مواد شیمیایی به شکل مایع، گاز و جامد در طبیعت یا به صورت مصنوعی تولید می‌شوند.

از آنجایی که مواد شیمیایی، به عنوان پایه و اساس مهم صنایع مختلف شناخته می‌شوند، از همین رو، به کیفیت و مرغوب بودن مواد شیمیایی در صنعت، بسیار اهمیت داده می‌شود.

باید یادآور شویم که دسته‌بندی مواد شیمیایی به دو دستۀ معدنی و آلی انجام می‌شود. به موادی که عنصر هیدروژن، به عنوان عنصر اصلی در آنها شناخته می‌شود، مواد آلی یا اُرگانیک گفته خواهد شد و به موادی که جُزء مواد آلی نباشند، مواد معدنی گفته می‌شود.

مواد شیمیایی در چه زمینه‌هایی کاربرد خواهند داشت؟

استفاده از مواد شیمیایی در زمینه صنایع مختلف و علوم آزمایشگاهی و . . . رایج است. در این بخش از مقاله به برخی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین موارد استفاده از مواد شیمیایی اشاره خواهیم کرد.

 • در صنعت کاشی‌سازی و سرامیک، کارخانه تولید مواد شوینده و لوازم آرایشی بهداشتی و . . .
 • در داروسازی از مواد شیمیایی بیش از سایر صنایع دیگر استفاده می‌شود.
 • علوم آزمایشگاهی مانند انگل‌شناسی، کالبدشناسی و همچنین ژنتیک بسیار پرکاربرد است.
 • در نیروگاه‌های اتمی و انرژی، صنایع فلزی، آبکاری فلزات مختلف و . . .
 • از مواد شیمیایی در صنایع غذایی و تولید خوراک استفاده می‌شود.
 • صنایع نفت، گاز و پتروشیمی نیز از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند.
 • در تولید لباس، عطرها، رنگ‌ها و . . . کاربرد خواهند داشت.

با پرکاربردترین مواد شیمیایی بیشتر آشنا شوید!

پیش از خرید عمده مواد شیمیایی در تهران، بهتر است با پرکاربردترین و پرمصرف‌ترین مواد شیمیایی در صنایع مختلف آشنا شوید!

 • اسید سولفوریک

یکی از اسیدهای معدنی و مهم در تولیدات مواد شیمیایی در جهان محسوب می‌شود که در گذشته به جوهر گوگرد نیز معروف بوده است. این ماده با هر درصدی که باشد، قابل حل در آب می‌باشد.

 • اتیلن

یکی از مواد اصلی و پایه در تولیدات پلیمری، صنایع پلاستیک‌سازی و مواد آلی محسوب می‌شود. این ماده گاز بی‌رنگ و غیر سمی می‌باشد که جزء تولیدات سطح پایین پتروشیمی است.

 • کلر

کُلُر، یکی از مواد شیمیایی پرکاربردی است که برای گَندزُدایی، سفید کردن، از بین باکتری در فرایند تصفیه آب و سایر میکروب‌ها در ذخایر آب آشامیدنی استفاده می‌شود. این ماده یک عامل اُکسیدکننده نیز می‌باشد.

 • آمونیاک

از این مادۀ غیرآلی و بی‌رنگ بیشتر در تولید مواد شیمیایی متنوع مانند نیتریک اسید و همچنین صنایع غذایی، تولید کاغذ و داروسازی استفاده می‌شود. باید یادآور شویم که این ماده به صورت مایع بوده و میزان زیادی از این ماده جهت تولید کودهای کشاورزی نیتروژنه کاربرد خواهد داشت.

 • اسید فسفریک

این اسید در مقایسه با سایر اسیدها مانند اسید سولفوریک و هیدروکلریک، از اَثَرات مخرب کمتری برخوردار است و ضمناً یک نوع اسید مایع و بدون بو نیز می‌باشد. این اسید نیز به عنوان یکی از اسیدهای پرمصرف در صنایع شناخته شده است.

 • سدیم هیدروکسید

این ماده شیمیایی معدنی در بسیاری از صنایع پرکاربرد است. از جمله در صنعت تولید کاغذ، نساجی و مواد تمیزکننده از این ماده شیمیایی استفاده می‌شود. ضمن آنکه در فرایند تولید کُلُر، این ماده به عنوان محصول جانبی نیز کاربرد خواهد داشت.

 • پروپلین

پروپن یا پروپلین، ترکیب آلی به شکل گاز است که به عنوان محصول کاملاً طبیعی در فرایند تخمیر تولید می‌شود. البته این ماده آلی توسط سوخت‌های فُسیلی نیز تولید می‌شود. در صنایع پتروشیمی از این ماده، به عنوان مادۀ اولیه استفاده می‌شود و ضمناً در تولید انواع لاستیک و همچنین پلاستیک نیز کاربرد خواهد داشت.

خرید عمده مواد شیمیایی در تهران

هنگام خرید عمده مواد شیمیایی تهران، باید به مراکز و فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید تا با کیفیت‌ترین و مناسب‌ترین نوع مواد شیمیایی را خریداری کرده و با اطمینان کامل از آن در صنعت و تولیدات خود استفاده کنید. از سوی دیگر، از آنجایی که همه روزه، براساس نَوَسانات بازار ارز، قیمت مواد شیمیایی در حال افزایش است، بهتر است هنگام خرید علاوه بر کیفیت محصول، به مناسب بودن قیمت نیز توجه نمایید. ایمن گستر شیمی یکی از معتبر ترین شرکت های فروش مواد شیمیایی توانسته است نیاز های مشتریان خود را به خوبی شناسایی کرده و در همین راستا گام بردارد.

 

 

اطلاعات تماس
تهران ، خیابان ولیعصر ، کوچه فلاح زادگان ، پلاک سه ، طبقه اول ، واحد 3
تلفن های تماس : 66763417   66412608     66412612    021
فکس : 66412715
ایمیل : info@imengostarshimi.com
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ایمن گستر شیمی می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح